Vyměň kytku v Pragovce

Rostlinný swap je dlouhodobou aktivitou nadšenců pokojovek a jiných rostlin v kavárně. Díky přebytku rostlin, řízků, květinových obalů apod. vzniklo místo, kde máte kdykoliv možnost své rostlinky vyměnit za ty stávající. Stanoviště rostlinného swapu je umístěno obvykle v zadní místnosti za kavárnou.

DSC_9107

 

Princip swapu je velmi jednoduchý. Funguje na základě výměny kus za kus. Nezáleží na tom, zda přinesete pouze řízek a odnesete si zasazenou rostlinu. Jestli chcete vyměnit pokojovku nebo venkovní bylinku, je to čistě na vás.


 Možná jste ten typ, který doma žádnou zeleň nemá, ale rád by. V tom případě není problém vyměnit rostlinku za jiné naturálie, které by jiným mohly udělat radost.

DSC_8958

 

Máte i Vy doma přebytky rostlin, které byste rádi vyměnili za jiné druhy nebo naopak chudinky rostlin, kterým se zase tolik
u vás nedaří a rádi byste jim našli nový domov? Udělejte radost sobě i jiným a přineste je do kavárny, kde si za ně vyberete rostinky nové.

 

DSC_8896

 

Výměna rostlin není nijak zpoplatněna ani hlídána, je tedy čistě na vás, jaký obchod mezi rostlinkami provedete :)

Jen velmi prosíme o ohleduplnost a zdopovědnou kontrolu rostlin před donesením, aby netrpěly žádnými škůdci a neohrozily tak jiné rostlinky.

 

DSC_8815

 

"Life is better with plants."