Otevřeno: Po-Čt: 10-20h, Pá-So: 10-22h, Ne: 10-20h

O nás

Naše kavárna vznikla původně jako občasný bar pro příležitostné vernisáže přilehlé Pragovka Gallery. Záhy si šéfové Pragovky řekli, že mít zde svou vlastní rezidenční kavárnu není vůbec špatný nápad... a voilà v roce 2018 se mezi továrenskými halami z industriální suti rodí naše Kafe Pragovka tak, jak ji znáte. Je nám ctí, že můžeme být tankovnou skvělého kafe, piva, domácích limonád i dalších nápojů pro celé vysočanské sousedství i přespolní.

Majitelkou je herečka a výtvarnice Ha Thanh Špetlíková a provozní manažerkou Anna Hezká.

Najdete tu milou obsluhu, poskládanou z mladého pracovitého kolektivu, nezaměnitelnou industriální atmosféru, zahrádku, dětský kout a dog-friendly water point (přeloženo: miska pro psa...). Nabízíme spoustu domácích pochutin, sladkých i slaných a také celodenní polévku na zahřátí.

Kavárna je dějištěm množství nejrůznějších kulturních akcí pro celou rodinu a také se může stát místem pro vaše narozeninové oslavy, svatby či třeba firemní večírky.

Všechny jarní a letní víkendy pořádáme pravidelně grilovací komunitní večeře, u kterých je vítán každý.

Kavárna klade velký důraz na šetrnost k životnímu prostředí. Jednorázové nádobí používáme výhradně recyklovatelné a máme vlastní žížalové kompostéry, v nichž se snažíme proměnit kuchyňský odpad v čerstvé bylinky.

Nabízíme alternativu pro milovníky kávy, kterým záleží na přírodě a na podmínkách, ve kterých káva roste. Vybíráme si takové značky, které jsou zapojeny do různých ochranářských projektů a jsou fair trade.

Například prodávaná káva Bird Song je BirdFriendly®, to znamená BIO kvalita a navíc pěstována v agrolesnictví/zastíněných plantážích.

Každý první týden v měsíci si můžete vychutnat kávu od organizace Kukang a tím s námi podpořit program na ochranu ohrožených poloopic outloňů váhavých a dalších tvorů na Sumatře.

V neposlední řadě jsme také sběrným místem pro dobročinný second hand Moment, o. p. s. Tato česká neziskovka vytváří finance pro jiné neziskovky. V síti prospěšných second handů prodávají darované oblečení, které získávají od lidí napříč celou republikou. Veškerý zisk z prodeje darují neziskovým organizacím zaměřeným humanitárně a ochranářsky. Tím, že vrací do oběhu krásné kousky z vašich skříní, přispívají k udržitelnosti oblékání. Podporovanými organizacemi jsou Žebřík - denní stacionář, Společnost pro ranou péči, Mobilní hospic Ondrášek, Kola pro Afriku, Save-Elephants a CCBC.

Co to znamená pro vás? Až budete vyřazovat nějaké zachovalé kousky oděvu, sportovní náčiní nebo třeba i nějaké nádobí či domácí výbavy, přineste vše k nám do speciální sběrné skříně a my vše Momentu předáme.

Zastavte se na šálek oblíbeného nápoje do své komunitní kavárny a pomáhejte s námi!

 

EFA_8962  

1 položek celkem