O nás

Naše kavárna vznikla původně jako občasný bar pro příležitostné vernisáže přilehlé Pragovka Gallery. Záhy si šéfové Pragovky řekli, že mít zde svou vlastní rezidenční kavárnu není vůbec špatný nápad... a voilà v roce 2018 se mezi továrenskými halami z industriální suti rodí naše Kafe Pragovka tak, jak ji znáte. Je nám ctí, že můžeme být tankovnou skvělého kafe, piva, domácích limonád i dalších nápojů pro celé vysočanské sousedství i přespolní.

Majitelkou je herečka a výtvarnice Ha Thanh Špetlíková a provozní manažerkou Anna Hezká.

Najdete tu milou obsluhu, poskládanou z mladého pracovitého kolektivu, nezaměnitelnou industriální atmosféru, zahrádku, dětský kout a dog-friendly water point (přeloženo: miska pro psa...). Nabízíme spoustu domácích pochutin, sladkých i slaných a také celodenní polévku na zahřátí.

Kavárna je dějištěm množství nejrůznějších kulturních akcí pro celou rodinu a také se může stát místem pro vaše narozeninové oslavy, svatby či třeba firemní večírky.

Všechny jarní a letní víkendy pořádáme pravidelně grilovací komunitní večeře, u kterých je vítán každý.

Kavárna klade velký důraz na šetrnost k životnímu prostředí. Jednorázové nádobí používáme výhradně recyklovatelné a máme vlastní žížalové kompostéry, v nichž se snažíme proměnit kuchyňský odpad v čerstvé bylinky.

Nabízíme alternativu pro milovníky kávy, kterým záleží na přírodě a na podmínkách, ve kterých káva roste. Vybíráme si takové značky, které jsou zapojeny do různých ochranářských projektů a jsou fair trade.

Například prodávaná káva Bird Song je BirdFriendly®, to znamená BIO kvalita a navíc pěstována v agrolesnictví/zastíněných plantážích.

Každý první týden v měsíci si můžete vychutnat kávu od organizace Kukang a tím s námi podpořit program na ochranu ohrožených poloopic outloňů váhavých a dalších tvorů na Sumatře.

V neposlední řadě jsme také sběrným místem pro dobročinný second hand Moment, o. p. s. Tato česká neziskovka vytváří finance pro jiné neziskovky. V síti prospěšných second handů prodávají darované oblečení, které získávají od lidí napříč celou republikou. Veškerý zisk z prodeje darují neziskovým organizacím zaměřeným humanitárně a ochranářsky. Tím, že vrací do oběhu krásné kousky z vašich skříní, přispívají k udržitelnosti oblékání. Podporovanými organizacemi jsou Žebřík - denní stacionář, Společnost pro ranou péči, Mobilní hospic Ondrášek, Kola pro Afriku, Save-Elephants a CCBC.

Co to znamená pro vás? Až budete vyřazovat nějaké zachovalé kousky oděvu, sportovní náčiní nebo třeba i nějaké nádobí či domácí výbavy, přineste vše k nám do speciální sběrné skříně a my vše Momentu předáme.

Zastavte se na šálek oblíbeného nápoje do své komunitní kavárny a pomáhejte s námi!

 

EFA_8962  

1 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení