Podporujeme outloně na Sumatře

Dává nám smysl chránit přírodu a zvířata. Rozhodli jsme se proto spojit s organizací The kukang rescue program, která chrání ohrožené druhy zvířat na Sumatře, včetně outloňů váhavých a bojuje proti ilegálnímu obchodu s divokými zvířaty.

 

Outloň2

"Kukang" je indonéský název pro chráněný druh poloopice outloně váhavého, primáta, který se stává otrokem své roztomilosti."

 

Jak souvisí pěstování kávy s ochranou zvířat?

Organizace The kukang rescue program vytvořila komunitu farmářů "Kukang Coffee community" z bývalých pytláků, kteří se zavázali k slibuže budou chránit ohrožená a chráněná zvířata a dodržovat zákaz jejich lovu. Proč by to dělali? Od farmářů je odkupována káva za cenu vyšší než by ji prodali sami na trhu a tím jsou velmi motivováni ke spolupráci. Farmáři se k tomuto závazku navíc zaváží smluvně. K tomu všemu organizace farmářům radí, jak kávu sklízet, správně odslupkovávat, sušit a celkově zefektivnit proces její produkce tak, aby byla co nejkvalitnější. Farmáři jsou vedeni k tomu, aby kávu pěstovali co nejšetrněji k životnímu prostředí. 

Postupně společně organizace s farmáři vyvinula metodiku šetrného pěstování a zpracování kávy, která se následně vyváží
do České Republiky a praží v kavárně Kukang Coffee


kukang

Kukang2 

V kavárně Kafe Pragovka můžete Kukang Coffee ochutnat každý první týden v měsíci.

Děkujeme, že každým šálkem s námi pomáháte chránit outloně, luskouny a další ohrožená zvířata na Sumatře. Vychutnejte si ho!

 

 

The Kukang Rescue Program - Ochrana outloňů na Sumatře.
Outloni patří do lesa a ne do klece. Dejme jim šanci získat nazpět jejich svobodu, než bude příliš pozdě.
kukang-logo1

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení