Podporujeme outloně na Sumatře

Dává nám smysl chránit přírodu a zvířata. Rozhodli jsme se proto spojit s organizací The kukang rescue program, která chrání ohrožené druhy zvířat na Sumatře, včetně outloňů váhavých a bojuje proti ilegálnímu obchodu s divokými zvířaty.

 

Outloň2

"Kukang" je indonéský název pro chráněný druh poloopice outloně váhavého, primáta, který se stává otrokem své roztomilosti."

 

Jak souvisí pěstování kávy s ochranou zvířat?

Organizace The kukang rescue program vytvořila komunitu farmářů "Kukang Coffee community" z bývalých pytláků, kteří se zavázali k slibuže budou chránit ohrožená a chráněná zvířata a dodržovat zákaz jejich lovu. Proč by to dělali? Od farmářů je odkupována káva za cenu vyšší než by ji prodali sami na trhu a tím jsou velmi motivováni ke spolupráci. Farmáři se k tomuto závazku navíc zaváží smluvně. K tomu všemu organizace farmářům radí, jak kávu sklízet, správně odslupkovávat, sušit a celkově zefektivnit proces její produkce tak, aby byla co nejkvalitnější. Farmáři jsou vedeni k tomu, aby kávu pěstovali co nejšetrněji k životnímu prostředí. 

Postupně společně organizace s farmáři vyvinula metodiku šetrného pěstování a zpracování kávy, která se následně vyváží
do České Republiky a praží v kavárně Kukang Coffee


kukang

Kukang2 

V kavárně Kafe Pragovka můžete Kukang Coffee ochutnat každý první týden v měsíci.

Děkujeme, že každým šálkem s námi pomáháte chránit outloně, luskouny a další ohrožená zvířata na Sumatře. Vychutnejte si ho!

 

 

The Kukang Rescue Program - Ochrana outloňů na Sumatře.
Outloni patří do lesa a ne do klece. Dejme jim šanci získat nazpět jejich svobodu, než bude příliš pozdě.
kukang-logo1